OT4 – “Prosimy o Wasze sugestie”

“Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy!

Nadchodzący świąteczny i najcudowniejszy okres w roku sprzyja refleksjom nad dotychczasową działalnością Zarządu OT04 i jest doskonałą okazją do zainicjowania zmian, które poprowadzą w stronę pozytywnych rozwiązań w funkcjonowaniu OT04.

Dokonaliśmy wewnątrz Zarządu bardzo poważnego „rachunku sumienia”, czego efektem są ostatnie propozycje i aktywności – m.… Czytaj więcej ....

“QSL-SSTV”

Zapraszam to wysłania do naszego serwisu własnej “QSL-SSTV” w postaci graficznego obrazu JPG o rozmiarach 640X496 (proszę pilnować tego rozmiaru ). Dostarczona “QSL-SSTV” zostanie wgrana do katalogu gdzie system losowo będzie wybierał plik i będzie transmitowany via SSTV mod PD120 po wysłaniu kodu DTMF *72# na 432.875 MHz. Przykład QSL-SSTV:
Czytaj więcej ....

SP2KFL – spotkanie Świąteczno-Noworoczne

Klub SP2KFL zaprasza na spotkanie Świąteczno-Noworoczne:

“Szanowni Koledzy i Koleżanki

Zapraszamy wszystkich członków klubu oraz krótkofalowców nie zrzeszonych, a także sympatyków łączności na spotkanie Świąteczno-Noworoczne w gronie przyjaciół, koleżanek i kolegów.

Spotkanie planujemy w niedzielę 07.01.2018 od godziny 12:30

Spotkanie odbędzie się w Pizzeri na ul Zielnej 96

Przewidywany czas zakończenia około…..… Czytaj więcej ....

SSTV na 432.875 MHz

Do węzła echolink SQ2YC na 432.875 MHz został dodany eksperymentalny moduł który po aktywowaniu go kodem DTMF wysyła transmisja SSTV obraz zarejestrowany z kamery HamNET lub aktualny obraz satelitarny z temperatura chmur. Transmisja SSTV umożliwia wysłać obraz w rożnych modach które są opisane są tu :  http://www.amateur-radio-wiki.net/index.php?title=SSTV_Modes

Poniżej prosty interfejs do odbioru SSTV (źródło: wikipedia):… Czytaj więcej ....